top of page

Život galerie

Čistě obecně

Jsme nezávislá rodinná prodejní galerie s fokusem na figurální realismus a krajinomalbu. Objektu vévodí bronzová plastika a mramorová socha. Studiové sklo tavené, vrstvené či foukané.

 

Žijícím autorům pořádáme výstavy s výkupem vybraných děl. Současnou scénu vystavujeme v kontextu historického evropského a českého umění. Všechny obory napříč spojuje vysoká řemeslná kvalita.

rozhovor v časopisu forbes

ales knupp gallery prague.jpg
knupp gallery praha - vystavni sin galerie.jpg

Od začátku, v kostce

Historie první kamenné pobočky galerie Knupp se píše od února 2013. Ve svém startovním roce ochutnala realitu trhu ryze s českým současným uměním. Z kraje r. 2014 se provozovna polepšila blíže k centru města a zvětšila prostory v industriálním areálu v Libni. Vlivem rostoucího počtu kontaktů téhož roku zrodila se myšlenka zastoupit české umění na ostrém americkém trhu.

Pulp Fiction v Los Angeles

V září 2015 došlo ke zlomové výstavě „Czech-In LA“ českého současného umění v kalifornské Santa Monice. Ze strany ostřílených Kaliforňanů bylo nám radno zúčastniti se též místního veletrhu LA Art Show. Tak se stalo a v lednu 2016 naše galerie překvapila mnoho návštěvníků svou účastí, malé země, o jejímž místě na mapě věděl málokdo.

Tu logicky přišla idea na kalifornském trhu zakotvit a otevřít vlastní pobočku. Po náročném hledání prostor a založení korporace, 15.10.16 otevřela se světu první ryze česká galerie v USA  - výstavou se symbolickým názvem „Velvet and Glass“. Aby nebylo práce málo, tři týdny na to jsme v jádru Prahy otevřeli druhou pobočku. Knupp gallery LA participovala i na LA Art Show 2017 a celkem uspořádala pět vlastních výstav. Avšak, vývoj trhu a nelidská vzdálenost mezi Prahou a LA přiměla nás dočasně americký trh opustit. Tři galerie byly zkrátka na jednu duši příliš.

článek na aktualne.cz

knupp gallery los angeles - exhibition showroom.jpg
knupp gallery - prostory galerie v revolucni ulici praha.jpeg

Revoluce v Revoluční po současnost

17.7.2017 smlouvou stvrdili jsme založení zbrusu nových a jediných prostor, symbolicky v ulici Revoluční 17, kde sídlíme dodnes. Ze tří galerií vznikla jediná, za to na nejlepším místě ve městě. Posun nastal rovněž ve filosofii instituce a do současné tvorby pomalu počali jsme vkládat autory nežijící.

 

Shrnuto krátce, nyní operujeme na úrovni současné scény v oboru malba, plastika a sklo, ale portfolio stále četněji tvoří legendy 19. – 20. století z řad českých autorů (např. Fr. Kupka, Z. Burian, J.Lada, K.Lhoták, O.Zoubek) i evropských jmen (např. P.A. Renoir, M. Chagall, P. Picasso).

Naše prodejní kolekce se pomalu rozrůstá a my se snažíme divákovi nabídnout českou klasiku stejně jako kvalitní italskou a francouzskou figuraci 19. století na plátně či vytesanou do carrarského mramoru. Naše prostory můžete navštívit pět dnů v týdnu. Na dvou patrech najdete zajímavou kolekci obrazů a objektů, o jejichž estetické a řemeslné kvalitě se můžete přesvědčit sami.

Obslouží Vás Aleš Knupp se svou ženou Karin nebo jedna z našich tří kolegyň.

Náš Instagram

bottom of page