Zdeněk Daněk
V devadesátých letech studoval na výtvarné škole Václava Hollara v Praze a poté působil v ateliéru malby prof. Nešlehy a v ateliéru filmové a televizní grafiky prof. Bárty na Vysoké škole umělecko-průmyslové, taktéž v Praze. Následně se usadil v ateliéru prof. Berana na Akademii výtvarných umění.
Ve své tvorbě pracuje mnoha prostředky, od realistické plenérové malby, plastiky, animace, po ekologické komixy, nebo tetování. Zabývá se krajinou v různých polohách a problémy vznikajícími z konfliktu kultury a přírody. Starost o životní prostředí vyústila v roce 2007. Po kontaktu s vědci maloval Aktivní obrazy, které kromě environmentálních poselství také svým povrchem aktivně čistí vzduch od zplodin. Nejznámější jsou jeho obrazy české krajiny, kde se na polích nebo v lese objevují zvířata a lidé v nezvyklých nebo intimních interakcích.
V současnosti pracuje s malbou jako médiem. Věří, že realistická malba poskytuje nejširší škálu možností. Obraz chápe jako svébytnou strukturu s vnitřními vztahy, kde každý prvek malby obsahuje řád definovaný celkem. Může tak být dekonstruován a znovu skládán, nebo nahlížen z různých perspektiv.
Působí nebo působil v uměleckých skupinách Deep Emotion, Rekreace a Reprezentace, člen klubu přátel Z.Buriana, nebo jako kytarista kapely Rowná Záda.