top of page

Mariela Garibay

MARIELA GARIBAY, (Lima, Peru 1976) vystudovala sochařství na Peruánské univerzitě (PUCP) a magisterský titul v oboru urbanismus na Barcelonské univerzitě v roce 2008.

V letech 1997 a 1999 získala dvakrát Winternitzovu cenu a v roce 2005 získala první cenu v národní soutěži v kreslení. Její první samostatná výstava pochází z roku 2004 s kamenem jako jejím prvním materiálem.

Realizuje veřejné zakázky v Peru, vyučuje na Fine Arts of Ayacucho a na PUCP. Své práce trvale vystavuje v galeriích a rozvíjí techniku ​​s bronzem.

Mariela nám říká, že socha není jen forma, ale také jazyk, který si umělec zvolil ke komunikaci, a výsledek předchozí internalizační práce na poselství, které přenáší. Sochařství je disciplína, která vyžaduje trpělivost, mnoho hodin práce a lásky. Láska k nápadu, dílu, poselství a neznámému, které bude jednou objeveno. To je nezbytné pro úspěch práce. Mezi vytvořením kresby a vytvořením díla mohou uplynout měsíce. Carving je pomalý, ale jistý proces. Všechny ty hodiny přemýšlení, zrání, práce a rozdávané lásky mě nutí uvědomovat si hodnotu věcí, svěřuje se.

Její tvorba je figurativní, ale ne realistická, Mariela Garibay pozoruje svět kolem sebe a s velkou něhou jej přepisuje prostřednictvím postav s dětskými křivkami. Socha Mariely Garibayové je pozitivní a velkorysá, zvěčňuje okamžik štěstí zachycený umělkyní, okamžik klidu, dobrou vzpomínku, úsměv, překvapení, prostou a upřímnou radost.

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page