top of page

Kamil Lhoták

Kamil Lhoták (1912 - 1990) - kresby na papíře z cyklů Amerika, Annička a Kostýmní návrhy pro div. hru Miláček (G. De Maupassant)

Cyklus kreseb "Amerika" (1951) - Výstavní historie

Světlo světa tato kolekce spatřila doteď pouze několikrát. Celý cyklus známých kreseb byl poprvé vystaven na výstavě v Numizmatické galerii ENA v roce 2013,  na Generálním konzulátu ČR v Chicagu, Illinois v roce 2014 a v Czech and Slovak Museum (Anderson Gallery) v Cedar Rapids, Iowa v roce 2015. V lednu 2018 byl vystaven v knupp gallery | Prague a bude k němu vytištěn sběratelský katalog, doplněný o krátké verše ke každé kresbě, od Karla Sýse. Původní kresby nebyly doposud nikde jinde vystavovány ani prezentovány a prodávány.

Cyklus kreseb "Amerika" (1951) - certifikace původu

Ke každé kresbě náleží čtyř stránkový certifikát s průvodním textem a podpisem Kamila Lhotáka mladšího, dále tajemníka Spolku přátel Kamila Lhotáka panem Ing. Evžena Škňouřil a v poslední řadě mým podpisem (Ing. Aleš Knupp) z pozice galeristy. Certifikát obsahuje  titulní stranu kolekce kreseb, dále reprodukci dané kresby, stranu s textem a dále úvodní text k celé kolekci, který psal KL na stroji.

Kresby kostýmních návrhů k div. hře Miláček (1956) jsou ilustracemi k dílu: G. de Maupassant – Miláček (1956). Jedná se o tuš a akvarel na papíře. Rozměry jedn. kreseb jsou 12,5 x 10,5 cm + popis. Celková velikost včetně adjustace: 29 x 21 cm. U některých kreseb jsme ponechali původní autorskou adjustaci. Některé kresby jsou adjustovány v kovovém tenkém rámečku za UV museálním sklem. 

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page