top of page

Guglielmo Zocchi

Guglielmo Zocchi (1874 - 1932 ?) - "The Recital" - olej na plátně - 70 x 110 cm

G.Zocchi byl italský malíř známý pro orientální, stejně jako klasicistní evropskou malbu 19. století. Narodil se do umělecké rodiny. Vyučil se u Tita Contiho, malíře historie, portrétisty a autora kostýmních návrhů v malbě. Po něm zdědil zálibu v žánrových tématech: specializuje se především na tvorbu scén v řeckých a římských kostýmech.

Účastnil se různých výstav, zabýval se soukromými zakázkami. Získal okamžitý a trvalý úspěch zejména na zahraničním trhu. Jeho obrazy poptávali představitelé vyšší střední třídy, aristokracie i zahraniční politiky. Dostával zakázky na malbu portrétů, vždy v řeckém nebo římském kroji. Pro jeho nízkou účast na oficiálních výstavách není snadné rekonstruovat jeho životopis prostřednictvím umělecké produkce. I když je ve skutečnosti velmi rozsáhlá a rozptýlená v soukromých anglických, německých a amerických sbírkách. Jeden z jeho obrazů se dostal do sbírky Státní galerie v Santiagu de Chile.

Od svého debutu pod křídly florentského malíře Tita Contiho se Guglielmo Zocchi zajímal o kostýmní malbu. Jeho učitel se specializoval především na portréty a žánrové scény v kostýmech 17. století, velmi dbal na historické detaily. Tuto vlastnost Guglielmo zdědil, i když se raději specializoval na tzv. novopompejský žánr. Přesné datum ani místo umělcova úmrtí není známo.

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page