top of page

Fabricio Lara

"Threshold Of a Dawn"

Prodejní autorská výstava figurálních obrazů od bolivijského malíře Fabricia Lary volně navazuje na autorovu úspěšnou výstavu v naší galerii z roku 2019 „Light Presences“. Autor nyní představí kolekci nových pláten vyznačující se bohatou pastelovou barevností, typickou pro jihoamerickou tvorbu. Larovy obrazy jsou protkány zobrazením oslavy života lidskou figurou stejně jako např. koňmi, býky, ptáky a další faunou.

Bolívijský malíř Fabricio Lara dokumentuje závazek umělce prostřednictvím základních struktur malby. Vytváří obrazové principy, jako je kompozice, rovnováha a barva, způsob života bezmezně věnovaný umění.

Jeho poslání jako malíř se narodilo s ním v Oruro city, dědicem štětců svého otce Gustava Lary a jeho strýce Raúla Lary, jeho život byl vždy spojován se střízlivými pigmenty krajiny Altiplán a barevnými tradičními slavnostmi, jedinečnými protiklady, které ve výsledku vytváří obraz charakterizovaný "juxtaposing" pocity, které pocházejí z období předků spolu se syntetickými barvami, které představují současný svět, ve kterém se pohybujeme.

Jeho schopnost přenášet emoce je rozpoznána v několika zemích, jeho práce je součástí důležitých sbírek a byl oceněn řadou ocenění.

Jeho obrazy zvou diváky, aby se ponořili do iluzorních prostorů obývaných mytickými bytostmi, jako jsou červené koně a modří býci, průsvitní ptáci, světelné páry, přítomnost z nějaké vzdálené části vesmíru, která se náhle objeví v paletě zemských tónů.

Pro Fabricia ženy na koni v jeho kompozicích nejsou jen téma. Reprezentují filozofii a Aymara (jeden z jeho rodných národních kmenů) způsob bytí. Maluje sílu Pacha Mama nebo Matky Země, která se vrací do současnosti a míchá se s neonovými světly aby nám znovu ukázala cestu, která nás spojuje s přírodou.

Umělecká díla Fabricia Lary nám ukazují, jak vášeň pro malbu a techniku vede k univerzálnímu jazyku, který nás staví do jedinečného prostoru, prostoru jeho malby.

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page