top of page

Fabiano Millani

Fabiano Millani se narodil v São Paulu (Brazílie) 27. června 1981. Narodil se v São Paulu a vyrostl v Rio Grande do Sul. Millani začal svou uměleckou kariéru ve věku 17 let, kdy absolvoval kurz kreslení v obci Santo Ângelo – Rio Grande do Sul, kde žije dodnes.

V roce 2006 získal 1. místo v malířské soutěži 1. komunikačního praporu Santo Ângelo. V roce 2008 získal 1. místo v malířské soutěži v Santo Ângelo Subsistence Depot (DSSA). A v roce 2009 získal 1. krajské místo v SESI Objevování talentů se sochařstvím (INTER - ZÁVĚRKY).

V roce 2009 Millani vybudoval svůj ateliér, kde pracuje výhradně jako vizuální umělec a vyučuje kresbu a malbu pro zhruba 60 studentů.

Získal 1. místo v Dessiner Wordpress National Realistic Drawing Competition s dílem „Carona ao realismo“ a kulturní a akademické uznání za publikaci dvou obrazů v knize Bienal Cristal de Talentos, propagované Mezinárodním knižním bienálem São Paulo , oba v roce 2010.

V roce 2011 vyhrála Millani opět 1. místo v Dessiner Wordpress National Realistic Drawing Competition s prací „Resiliência“.

Během své umělecké cesty vyvinul Millani jedinečnou techniku hyper-realistické malby. Od roku 2016 dodnes vyučuje v Millani Wokshops, přičemž techniku, kterou vyvinul, přenáší do několika zemí po celém světě, jako je Itálie, Mexiko, Argentina, Katar, Uruguay, Turecko, Brazílie a další...

Millani také vyučuje online kurzy a v současnosti má zapsaných více než tisíc studentů. Většinu jeho práce získávají zahraniční klienti z různých zemí světa. V jeho poslední tvorbě se věnuje ženským portrétům v tenzních obličejových výrazech v kombinaci se stékajícím „medem“. Ztvárněné ženy se vyznačují silnou expresí v pozitivní či negativní rovině.

Autor o jeho poslední tvorbě: "I like the contrast of the caramel shine on the matte skin, this effect fascinates me. The caramel represents wealth, and the woman represents seduction. Illustrating a certain feeling of power."

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page