top of page

Antonio Frilli

Antonio Frilli (1860–1902) - "Cleopatra" - carrarský mramor, cca 90 cm (177 cm s podstavcem)

Antonio Frilli byl florentský sochař, který se specializoval na mramorové a alabastrové sochy pro veřejné i soukromé zákazníky. Roku 1883 založil Frilli svůj první a exkluzivní ateliér ve via dei Fossi ve Florencii, kde s několika asistenty spolupracoval na středně velkých sochách z alabastru, které byly malované a velkých sochách z bílého carrarského mramoru, jež byly určené pro soukromé vily a monumentální hřbitovy. Jeho díla zdobí slavné florentské hřbitovy, jako jsou Porte Sante a Allori.

Frilli a jeho galerie byli dobře známí v Evropě, Spojených státech a Austrálii, protože se zúčastnil několika světových výstav. V roce 1876 byl ve Filadelfii na výstavě Centennial Exposition a v roce 1881 byly jeho sochy a zahradní nábytek vystaveny v italském pavilonu v australském Melbourne. Po jeho smrti byl v jeho ateliéru vytesán Frilliho mramorový portrét, který byl umístěn na rodinné hrobce v Cimitero degli Allori.

Díla: socha "Žena na houpací síti" z bílého carrarského mramoru, socha "Sladké sny" z roku 1892, Venuše a Amor konec 19. století, Dante.

Výstavy v Knupp gallery

bottom of page