99 českých plastik

Zveme Vás na vernisáž prodejní výstavy

99 českých plastik …a něco ze zákulisí

10.12.13 od 18:30, v naší galerii Ostromečská 9/437, Pha 3

jednotlivá díla jsou k dispozici ZDE

Bez názvu

Kolektivní prodejní výstava zaměřena na několik českých současných i již nežijících sochařů. Velký důraz je kladen na různorodost použitých materiálů u jednotlivých autorů. Expozice bude komponována šamotovými sochami od Veroniky Oleríny, cínovou a kovo-kompozitní kolekcí plastik od Radka Andrleho; bronzová figurální plastika od Antonína Ivanského; litinové plastiky giacomettiovského stylu od Pavla Zouhara; různobarevně patinovaný cín od Luboše a Jany Moravcových; reliéfní karton a sochařský cement od letošní diplomantky Zuzany Kantové.

Doprovodnými díly budou další ikony českého sochařství současného i historického – na prodej budou plastiky, které mají v galerii komisní charakter (O.Zoubek, I.Kitzberger, E.Filla, O.Gutfreund a další). Stěny hostí některá vybraná díla od českých i světových malířů (F.Kupka, J.Šíma, M.Benka, H.Boettinger, L.Csordák, F.Moucheron).

Výstava potrvá do konce roku. Otevírací doba po-st-pá 10-18 hod nebo po tel.domluvě individual.

 

Veronika Oleríny (šamotová plastika malých až životních rozměrů),

Radek Andrle (cínová a kovo-kompozitní plastika 70 – 220 cm),

Antonín Ivanský (1910 – 2000, ostravský sochař, žák J.Mařatky, k vidění a koupi bude např. 76 cm vysoká unikátní bronzová busta T.G.Masaryka)

Pavel Zouhar (giacomettiovský styl litinových plastik středních velikostí 100 – 130 cm),

Luboš Moravec (1926 – 2010, žák ateliéru J.Wagnera, figurální plastika převážně na ženské téma),

Jana Moravcová (studentka J.Horejce, cínové plastiky abstraktních motivů)

Zuzana Kantová (diplomantka AVU 2013)

…dále budou vystaveny plastiky ze soukromých sbírek, které mají v naší galerii komisní charakter (J.Horejc, O.Zoubek, E.Filla, O.Gutfreund, I.Kitzberger a další)

jedno z unikátních děl bude bronzová busta T.G.Masaryka od Antonína Ivanského. Tato plastika, zhotovena ve 3 odlitcích, byla za války ukryta v řece před německými okupanty

Ivansky - TGM, 76 cm, bronz

Comments are closed.